Ryhmänäyttely osa 5 & osa 6 ja 7/8,

myös pennut

Kouvola 02.03.2019

TULOKSET

Tulostettu 03.03.2019 8:31

RYHMÄ FCI 8 Noutajat, ylösajavat koirat ja vesikoirat

clumberinspanieli tuomari: Maija Lehtonen SUOMI

ROP
Spice Twice Sunbeam Stiletto, Ira Sarlin, Söderkulla
ROP veteraani
Bumbaa Medvedi Smecka, Ira Sarlin, Söderkulla
SERT NARTTU
Spice Twice Sunbeam Stiletto, Ira Sarlin, Söderkulla

cockerspanieli tuomari: Inga Siil VIRO

ROP
Northworth Jumper Just Fits, Tuuli Rossi, Kerava
VSP
Northworth Endless Teatime, Saara Heikkinen, Hyvinkää
ROP pentu
Tamalanna Justicia Americana, Katariina Leivo, Vantaa
ROP veteraani
Great Escape Shut The Duck Up, Heli Härkälä, Lohja
ROP kasvattaja
Pretty Flower's, Katariina Leivo, Vantaa
SERT UROS
Crab Apple's Rock 'n' Roller, Vivi Aaltonen, Perniö
SERT NARTTU
Sugarvalley Spring Will Show The Best, Kirsi Tuominen, Kuusa

englanninspringerspanieli tuomari: Juta Haranen VIRO

ROP
Zelini's Premier League, Johanna Isola & Katariina Isola, Gammelby
VSP
Kahdensiskon Illusions And Dreams, Leea Aaltonen, Vierumäki
ROP veteraani
Zelini's Premier League, Johanna Isola & Katariina Isola, Gammelby
SERT UROS
Kahdensiskon Hunting For The Glory, Paula Mechelin, Helsinki
SERT NARTTU
Kahdensiskon Illusions And Dreams, Leea Aaltonen, Vierumäki

espanjanvesikoira tuomari: Inga Siil VIRO

ROP
Onda Santonja De Fraguel's, Kamile Samaletdin, Helsinki
VSP
Zorrazo Ikigai With Valentismo, Sari Styrman, Vihti
ROP pentu
Corazones Laponia Beatrisa, Sanna Mustajoki, Lappeenranta
ROP veteraani
Zorrazo Ugando, Johanna Hakulinen & Mariella Hakulinen, Helsinki
SERT UROS
Zorrazo Ikigai With Valentismo, Sari Styrman, Vihti
SERT NARTTU
Onda Santonja De Fraguel's, Kamile Samaletdin, Helsinki

fieldspanieli tuomari: Maija Lehtonen SUOMI

ROP
Noblefield's Gossip Oh No, Marju Pihlgren, Valkeala
SERT NARTTU
Noblefield's Gossip Oh No, Marju Pihlgren, Valkeala

irlanninvesispanieli tuomari: Inga Siil VIRO

ROP
Salho's Fiddler On The Roof, Salla Hyvärinen & Janne Hyvärinen, Orimattila
VSP
Salho's Tanz Der Vampire, Salla Hyvärinen & Janne Hyvärinen, Orimattila
SERT UROS
Salho's Fiddler On The Roof, Salla Hyvärinen & Janne Hyvärinen, Orimattila
SERT NARTTU
Salho's Tanz Der Vampire, Salla Hyvärinen & Janne Hyvärinen, Orimattila

kiharakarvainen noutaja tuomari: Riitta Liisa Lehtonen SUOMI

ROP
Caballus Lady In Black, Marika Lehtonen, Vääksy
VSP
Kukkasen Tikankontti, Minna Ruoho, Hyvinkää
SERT UROS
Kukkasen Tikankontti, Minna Ruoho, Hyvinkää
SERT NARTTU
Caballus Lady In Black, Marika Lehtonen, Vääksy

kooikerhondje tuomari: Maija Lehtonen SUOMI

ROP
Milfeddyg Uitgelezen Pepinka, Janne Ikäheimonen, Lappeenranta
VSP
Chriskooi's Hugo, Satu Liiri & Tero Liiri, Kotka
SERT UROS
Chriskooi's Hugo, Satu Liiri & Tero Liiri, Kotka
SERT NARTTU
Milfeddyg Uitgelezen Pepinka, Janne Ikäheimonen, Lappeenranta

kultainennoutaja tuomari: Juta Haranen VIRO

ROP
Sequins Studpoker, Kari Lehtonen & Casper Knippenborg, Porvoo
VSP
Greenhill's Call Me Darling, Tiina Virtanen & Hannu Virtanen, Humppila
ROP veteraani
Greenhill's Call Me Darling, Tiina Virtanen & Hannu Virtanen, Humppila
SERT UROS
Sequins Studpoker, Kari Lehtonen & Casper Knippenborg, Porvoo
SERT NARTTU
Creamy Whisper's Heart Of Star, Sirkku Rissanen, Ummeljoki

labradorinnoutaja tuomari: Juta Haranen VIRO

ROP
Strongline's Etch-A-Sketch, Lotta Vuorinen, Inkeroinen
VSP
Mouldhill's Quick Trick, Sini Harju, Pukkila
ROP veteraani
Do Day's Adelaide, Milja Holländer & Keijo Kettunen, Korpilahti
ROP kasvattaja
Strongline's, Tiina Rantanen, Heinola
SERT UROS
Strongline's Etch-A-Sketch, Lotta Vuorinen, Inkeroinen
SERT NARTTU
Do Day's Edelweiss, Milja Holländer & Keijo Kettunen, Korpilahti

lagotto romagnolo tuomari: Riitta Liisa Lehtonen SUOMI

ROP
Ottaviano Di Sole E Terra, Mari Hiltunen, Vantaa
VSP
Wildfinn Gemma Claudia, Minna Heikka & Suvi Keisu & Sini Keisu, Vantaa
SERT UROS
Ottaviano Di Sole E Terra, Mari Hiltunen, Vantaa
SERT NARTTU
Wildfinn Gemma Claudia, Minna Heikka & Suvi Keisu & Sini Keisu, Vantaa

novascotiannoutaja tuomari: Riitta Liisa Lehtonen SUOMI

ROP
Funny Foot's Gift Of Apache, Noora Hokkanen, Nokia
VSP
Musamäen Vuonoraita, Päivi Kallström & Susanna Kallström, Hamina
ROP veteraani
Nackelsbyyn Belissimo, Elli Peiponen, Vantaa
SERT UROS
Musamäen Vuonoraita, Päivi Kallström & Susanna Kallström, Hamina
SERT NARTTU
Banietta's I Love To Boogie, Elli Peiponen, Vantaa

portugalinvesikoira tuomari: Inga Siil VIRO

ROP
Tuhannen Tähden Johan Pomppas, Tea Paassilta & Päivi Nevala, Jyskä
VSP
Hecaron Rainbow Treasure, Minna Huhtinen, Sipoo
ROP veteraani
Beoline Juana, Minna Huhtinen, Sipoo
SERT NARTTU
Hecaron Rainbow Treasure, Minna Huhtinen, Sipoo

sileäkarvainen noutaja tuomari: Riitta Liisa Lehtonen SUOMI

ROP
Huntstars Arctic Light, Piia Piiparinen & Jonna Saarinen, Koria
VSP
Metsävirnan Wild Daffodil, Heli Siikonen, Muurikkala
ROP veteraani
Sniffens Lumitähti, Satu Saarinen & Juha Saarinen, Koria
SERT UROS
Metsävirnan Wild Daffodil, Heli Siikonen, Muurikkala
SERT NARTTU
Huntstars Arctic Light, Piia Piiparinen & Jonna Saarinen, Koria

walesinspringerspanieli tuomari: Juta Haranen VIRO

ROP
Rocbee Ocean Song, Sari Mieskolainen, Otava
VSP
Llawen Tuff Enuff, Pirjo Jurvanen & Katri Tuohimäki, Vantaa
ROP pentu
Reedbank Rare Wines, Maija Kallioniemi & Petra Kallioniemi, Helsinki
ROP veteraani
Llawen Tuff Enuff, Pirjo Jurvanen & Katri Tuohimäki, Vantaa
SERT UROS
Don's På Röda Mattan, Miina Tattari & Heidi Toivanen & Jasmin Kyöstilä, Savitaipale
SERT NARTTU
Rubber Duck's Coco Jamboo, Hannu Kilpeläinen, Vantaa