Ryhmänäyttely osa 5 & osa 6 ja 7/8,

myös pennut

Kouvola 02.03.2019

TULOKSET

Tulostettu 03.03.2019 8:31

RYHMÄ FCI 5 Pystykorvat ja alkukantaiset koirat

buhund tuomari: Unto Timonen SUOMI

ROP
Ratsunummen Friija-Ravna, Katja Lehtonen, Hamina
VSP
Ratsunummen Greger-Albin, Tuija Jaakonsaari, Mikkeli
SERT UROS
Ratsunummen Greger-Albin, Tuija Jaakonsaari, Mikkeli
SERT NARTTU
Ratsunummen Friija-Ravna, Katja Lehtonen, Hamina

harmaa norjanhirvikoira tuomari: Markku Mähönen SUOMI

ROP
Kassunkurun Jymy, Pasi Haikarainen, Nuutilanmäki
VSP
Iitu, Teemu Suni, Taavetti
SERT UROS
Kassunkurun Jymy, Pasi Haikarainen, Nuutilanmäki
SERT NARTTU
Iitu, Teemu Suni, Taavetti

itäsiperianlaika tuomari: Maija Lehtonen SUOMI

ROP
Villinpellon Peikko, Mika Lehtinen, Luhtikylä
SERT UROS
Villinpellon Peikko, Mika Lehtinen, Luhtikylä

jämtlanninpystykorva tuomari: Markku Mähönen SUOMI

ROP
Onnivaaran Roni, Sari Finer-Miettinen & Marko Miettinen, Savonlinna
VSP
Vitassalon Ainoinkeri, Sari Finer-Miettinen & Marko Miettinen, Savonlinna
SERT UROS
Hopeapajulaakson Tuomas, Sari Koivu & Vesa-Pekka Koivu, Metsäkylä
SERT NARTTU
Vitassalon Ainoinkeri, Sari Finer-Miettinen & Marko Miettinen, Savonlinna

karjalankarhukoira tuomari: Markku Mähönen SUOMI

ROP
Välikallion Urho Kepponen, Ville Lehtinen & Lassi Lehtinen, Kannusjärvi
SERT UROS
Välikallion Urho Kepponen, Ville Lehtinen & Lassi Lehtinen, Kannusjärvi

lapinporokoira tuomari: Unto Timonen SUOMI

ROP
Jahkkas Ganeli, Terhi Uski, Lappeenranta
VSP
Jahkkas Graniitti, Terhi Uski, Lappeenranta
ROP veteraani
Hagassessan Bling-Bling, Outi Koponen, Lahti
SERT UROS
Jahkkas Graniitti, Terhi Uski, Lappeenranta
SERT NARTTU
Jahkkas Ganeli, Terhi Uski, Lappeenranta

länsigöötanmaanpystykorva tuomari: Unto Timonen SUOMI

ROP
Fennican Ramona, Merja Kurki, Puntala
VSP
Fennican Rudolf, Ninni Ahlberg & Kimmo Härkönen, Kouvola
SERT UROS
Fennican Rudolf, Ninni Ahlberg & Kimmo Härkönen, Kouvola
SERT NARTTU
Fennican Ramona, Merja Kurki, Puntala

pohjanpystykorva tuomari: Maija Lehtonen SUOMI

ROP pentu
Rinkkavaaran Rommi, Anne Soikkeli, Särkisalmi

suomenlapinkoira tuomari: Unto Timonen SUOMI

ROP
Ruusunpiikin Augusta Luise, Katja Kaipainen, Lappeenranta
VSP
Rahkkasan Otso, Marjaana Munther, Kirkkonummi
ROP pentu
Saraharjun Öinen-Rauha, Seija Astikainen & Henna Uutela, Rauha
ROP veteraani
Vanilla's Honey Armanda, Katja Rantala, Järvelä
ROP kasvattaja
Täplätassu, Mirva Koskinen, Liikkala
SERT UROS
Rahkkasan Otso, Marjaana Munther, Kirkkonummi
SERT NARTTU
Ruusunpiikin Augusta Luise, Katja Kaipainen, Lappeenranta

suomenpystykorva tuomari: Markku Mähönen SUOMI

ROP
Huovispäivän Sisukas Havu, Kari Karjalainen & Maarit Karjalainen, Pulsa
SERT UROS
Huovispäivän Sisukas Havu, Kari Karjalainen & Maarit Karjalainen, Pulsa

valkoinen ruotsinhirvikoira tuomari: Maija Lehtonen SUOMI

ROP
Lumi, Tanja Raivio, Lohilahti
SERT NARTTU
Lumi, Tanja Raivio, Lohilahti

venäläis-eurooppalainen laika tuomari: Maija Lehtonen SUOMI

ROP
Hulda, Seppo Holm, Siltakylä
SERT NARTTU
Hulda, Seppo Holm, Siltakylä